Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Zabudnuté heslo

Produkty

VOX

Legendárnu značku gitarových aparátov založil v roku 1947 Thomas Walteer Jennings v britskom Dartforde, Kent. Prvým úspešným výrobkom sa stali elektronické klávesy Univox, ale ozajstný ohlas si značka získala až s 15 wattovým aparátom AC15, ktorý uviedla na trh v roku 1956. Tento aparát preslávili predovšetkým The Shadows.

V roku 1959 prichádza značka s modelom AC30, predovšetkým po nátlaku The Shadows, ktorí potrebovali silnejší aparát, ale tiež vďaka konkurenčnému Fender Twin. Tento aparát stojí prakticky za celú Britskú Inváziou do USA v 60. rokoch. Hrali na neho The Beatles aj The Rolling Stones. Vedľa nich ale aj The Kinks alebo The Yardbirds. V nasledujúcom desaťročí ho preslávil Brian May z Queen, ktoré jeho slávu šíria dodnes. Z ďalších slávnych hráčov vyberme napríklad The Edge z U2, Paul Weller z The Jam, Thom Yorke z Radiohead, Rory Gallagher, Pete Townsend, John Scofield, Tom Petty a celý rad ďalších.

V osemdesiatych rokoch značka slabla a na lepšie časy sa začalo blýskať až s príchodom kapitálu firmy Korg, ktorá vlastní Vox dodnes. Pod krídlami novej materskej spoločnosti sa Vox nadýchol k starej sláve ale s modernou technológiou, ktorá ale rešpektuje odkaz legendy.

Novinky
Kategórie
Na stiahnutie